Operativní odstranění nárůstků

Účelem operativního odstranění nárůstků je odstranit či omezit nežádoucí jevy spojené s výskytem nárůstků především v obličejových partiích.
Příprava pacientky před odstraněním znaménka

V  našem centru odstraňujeme:

drobné nesrovnalosti kůže, seborrhoické veruky, seborrhoické keratozy, solární keratomy, bradavice, hemangiomy a pavoučkovité névy, fibromy, veruky,kožní výrůstky, mateřská znaménka, névocelulární névy, intradermální névy, syringomy (nárůstky vycházející z potních žláz), xantelezmata (žluté tukové plátky na víčkách) papilomy, bradavice, milia (drobné tečkovité tukové kuličky žluté barvy). 

Způsob odstranění lézí:

  • exkochleací
  • elektrokoagulací
  • vypichováním (incizí)
  • chirurgickou excizí. 

Většinou spolupracujeme s kožními lékaři, kteří pacienta před zákrokem vyšetří dermatoskopem.V případě potřeby kontaktujeme plastického chirurga. Pokud znaménko vypadá nebezpečně, odesíláme odebraný materiál na histologický rozbor, což je výhodné oproti laserovému ošetření, kde rozbor částic není možno provést. Tyto výkony se převážně provádějí v místním znecitlivění (injekcí nebo pomocí speciálních krémů). Při chirurgických zákrocích používáme jemný šicí materiál, jizvy po zhojení jsou téměř vždy neviditelné.

Pomocí elektrokauterizace odstraňujeme nežádoucí tkáň čistou cestou (bez krve). Elektrokauter využívá vysokofrekvenční energii, která proniká tkání. Jediným efektem při zákroku je vytvoření tepla uvnitř tkáně. Přístroj pracuje s přesností na milimetry. Stopy po odstranění jsou minimální a kůže se hojí bez jizvy. Doba hojení je ve srovnání s jinými metodami podstatně kratší.