Kontaktní čočky

Lidé milují pocit svobody a lehkosti, které jim dává nošení kontaktních čoček. K modernímu stylu života patří aktivity, při nichž brýle mohou překážet.
Optometristka Mgr. Leona Šrámková při práci s kontaktními čočkami v Centru oční a estetické medicíny Ottlens

Kontaktní čočky zajišťují ostré, kvalitní vidění bez omezení zorného pole a bez zkreslení způsobeného okrajovými vadami skel. Mohou je nosit lidé jakéhokoliv věku, dokonce i kojenci, pokud to jejich zdravotní stav vyžaduje. Pro děti jsou čočky vhodné především, pokud se věnují nějakému sportu. Uplatnění najdou i v běžných hodinách tělocviku.

Výhody kontaktních čoček Nevýhody kontaktních čoček
vysoká propustnost kyslíku k rohovce měkké kontaktní čočky jsou z „náchylnějšího“ materiálu, který se nošením rychle opotřebovává
pohodlné nošení i při sportech a společenských aktivitách vytvářejí se na nich usazeniny ze slz - musejí se pravidelně měnit

umožňují ostré, kvalitní vidění bez omezení zorného pole a bez zkreslení způsobeného okrajovými vadami skel

pečlivá hygiena

nemlží se u velmi citlivého oka a u některých očních nemocí může být snížená tolerance na kontaktní čočky
oko je častěji kontorlováno častější návštěvy u lékaře

 

Nevíte, zda brýle nebo kontaktní čočky?

Optometrista centra Ottlens vám pomůže v rozhodování, podá vám nejnovější informace o kontaktních čočkách a naučí vás, jak se o ně starat.

Často spontánní nákup kontaktních čoček přes internet může způsobit vážné zdravotní komplikace. Cena všech kontaktních čoček odpovídá internetovým cenám a navíc máte zajištěno sledování vašich očí odborníkem. Za komplikace způsobené kontaktními čočkami zakoupenými přes internet nejsme zodpovědni. Kontrola nositelů kontaktních čoček není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Pokud si pacient pořizuje následně kontaktní čočky na našem pracovišti, je bonifikován odpočtem ceny za kontrolu z ceny kontaktních čoček.