Microblading

Microblading je japonská metoda úpravy obočí. V první fázi dochází k zakreslení symetrického tvaru obočí a poté se provádí mikročepelkou do nejvyšší vrstvy pokožky řezy ve tvaru chloupků obočí.
Specialistka na Microblading Očního centra Ottlens při provádění Microbladingu

Po potření obočí lokální anestezií, která klientce zajistí vyšší komfort, je ve druhé fázi každý řez vyplňován barvou do požadované tloušťky a tónu. Správně technicky provedený microblading pociťuje klient jako jemné škrábání, rány nekrvácejí a nezůstávají jizvy - zasahuje se do nejvyšší vrstvy pokožky. K zákroku se používají jednorázové sterilní čepelky a zákrok se provádí za dodržování přísných hygienických zásad ve sterilním prostředí. Metoda může být aplikována pouze pokud klient nevykazuje žádné znaky možných kontraindikací. 

Průběh ošetření

Aplikovaný microblading zůstává na pokožce viditelný přibližně jeden rok. V prvních dnech je barevný výsledek intenzivnější, v procesu hojení postupně bledne a v plně zhojené pokožce po přibližně 4 týdnech získává svou finální podobu. V závislosti na typu pokožky mohou být nezbytné opakované korektury pro dosažení výsledného efektu.

Během ošetření nebo po něm, může nastat v místě aplikace mírný otok a/nebo zarudnutí, které po několika dnech spontánně odezní Následná péče. Součástí procesu hojení může být pocit svědění v lokalitě, kde byl microblading proveden.

V prvních deseti dnech po ošetření musí klient s obočím zacházet velmi šetrně a výhradně dle instrukcí Microblading Artist /dále jen MBA/, konkrétně: - nevystavovat se UV záření a přímému kontaktu obočí s vodou, - neabsolvovat saunu, plavání, sportovní aktivity, při kterých může nastat pocení, - v lokalitě obočí nepoužívat make up, kosmetické přípravky, krémy na obličej - zabránit cílenému odstraňování pigmentového strupu.

Kvalita výsledného efektu závisí na kvalitě provedeného ošetření, ale ve významné míře i od dodržení instrukcí k péči po samotném zákroku, které klient získá od MBA. V případě nedodržení instrukcí přebírá klient plnou odpovědnost za kvalitu výsledného efektu a akceptuje odmítnutí provedení korektur ze strany MBA