Mezoterapie

S přibývajícím věkem ztrácí pleť svou mladistvou elasticitu, kvalitu, pleť je méně hydratovaná a kontury obličeje uvadají. Výsledkem ošetření takto změněné pleti za pomocí mezoterapie je: hydratace, regenerace, zpevnění pleti a prevence stárnutí.
Pacientka při aplikaci mezoterapie

Pro koho je ošetření vhodné:

Mezoterapie je vhodná pro zdravé ženy i muže starší 18 let. Neprovádí se v době těhotenství a kojení a při známé přecitlivělosti na některou ze složek aplikovaných přípravků. Vhodnost zákroku v případě kožních problémů v ošetřované oblasti posoudí lékař. 

Ideální obličejové partie pro ošetření mezoterapií:

Tato ošetření jsou vhodná pro všechny typy pleti, nezpůsobují ztrátu mimiky a potlačují všechny vnitřní faktory, které mají za následek stárnutí pokožky. Toto ošetření lze využít k omlazení obličeje, dekoltu a rukou, ale i ke zlepšení vzhledu.

Informace o povaze (způsobu provedení) a předpokládaném přínosu zdravotního výkonu/zdravotních služeb:

Zatímco krémy řeší pouze lehké povrchové projevy první vrstvy kůže, mezoterapie vyhlazuje jemné vrásky a působí preventivně. Po zákroku dochází k obnově důležitých stavebních složek pokožky až na buněčné úrovni i v jejích nejhlubších strukturách, hloubkové hydrataci a přirozené novotvorbě kolagenových vláken pomocí aplikace speciálních aktivních látek mikrojehličkami do potřebných vrstev kůže. Samotné vpichy mikrojehliček pak zvyšují cirkulaci krve a lymfy a zároveň přirozeně podněcují tvorbu kolagenu a elastinu.

Průběh ošetření

Aplikátorem s ultratenkou jehličkou aplikujeme rovnoměrné množství kyseliny hyaluronové do střední vrstvy kůže. U citlivější pleti  je možno nanést před zákrokem znecitlivující krém. Mezoterapie se řadí k silným podpůrným metodám kvality pleti, jejichž efekt se prodlužuje postupným dávkováním. Ideální je zákrok opakovat 2-3x po 3-4 týdnech. K trvalé podpoře kvality pleti je vhodná pravidelná aplikace jedenkrát ročně samostatně nebo v kombinaci s dalšími metodami.

Po zákroku

Doba hojení je individuální. Závisí na rozsahu ošetření a stavu pokožky. Ve většině případů se můžete vrátit do pracovního i společenského života nejpozději druhý den. Po dobu několika dnů se vyhněte přímému slunci a používejte krémy s vysokým ochranným faktorem (30+).